Fotograf ślubny Krasiczyn - sesja ślubna w zamku

Fotograf ślubny Krasiczyn – sesja ślubna w zamku

Fotograf ślubny Krasiczyn – sesja ślubna w zamku

Bardzo lubię odwiedzać Krasiczyn jako fotograf ślubny. Sesja ślubna na zamku to dla mnie zawsze przyjemność. Wynika to z faktu, że to miejsce oferuje bardzo dużo dla pary młodej i fotografa ślubnego. Zamek, a właściwie Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie to miejsce jedyne w swoim rodzaju z uwagi na zabytkową architekturę budynku oraz piękno przyrody rozległego parku. Wszystko to stanowi idealne tło do zdjęć ślubnych, które chętnie wykorzystuję podczas współpracy z panną młodą i panem młodym na sesji zdjęciowej.

Zamek w Krasiczynie – bardzo krótko o historii

Zamek w Krasiczynie położony zaledwie 10 km od Przemyśla należy do najpiękniejszych pomników polskiego renesansu, został wzniesiony na przełomie XVI i XVII wieku. Jak to często bywa w historii, nie omijały go pożary i wojny, ale przez lata zachował prawie niezmienioną sylwetkę, jaką nadano mu na początku XVII wieku.

Prostokątny, rozległy dziedziniec zamku stanowi centrum. Dwie ściany parawanowe zamku zdobione są piękną ażurową attyką. W narożach znajdują się cztery okrągłe baszty – Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka. Ich nazwy symbolizują aprobowaną przez fundatorów hierarchię świata obejmującą doczesność i wieczność. Z dziedzińca zamkowego, okolonego arkadowymi krużgankami, podziwiać można niezwykle rzadko spotykane przepiękne sgraffitowe dekoracje przedstawiające sceny biblijne oraz medaliony z popiersiami cesarzy, wizerunki polskich królów i sceny myśliwskie. Więcej informacji o jego historii znajdziecie tutaj.

Sesja ślubna z zamkowym klimacie

Bardzo lubię wykorzystywać podczas sesji ślubnej przywołane wcześniej piękno architektoniczne zamku w Krasiczynie. Niewątpliwie jest to jeden z atutów tego miejsca, który dodaje magii i romantyzmu sesji zdjęciowej z subtelną nutą bogatej historii. Eksplorując urocze zakamarki zamku, podziwiając zabytkowe mury oraz dziedziniec warto zwrócić uwagę na piękno światła i kreatywnie go wykorzystać do naturalnych, ciepłych zdjęć ślubnych.

Sesja plenerowa w parku – fotograf ślubny Krasiczyn

Otaczający zamek park w Krasiczynie oferuje dodatkowe możliwości na wyjątkowe zdjęcia ślubne. Spacer po malowniczych ścieżkach otoczonych starymi drzewami i roślinnością niemal z całego świata to doskonały sposób na zróżnicowany plener, a także uzupełnienie całej historii ślubnej. Kontakt pary młodej z przyrodą zawsze działa kojąco i tworzy swego rodzaju harmonię z otoczeniem. Szczególnie romantyczne chwile podczas sesji zdjęciowej i jednocześnie wisienka na torcie fotografa ślubnego to pora zachodu słońca, gdy złote promienie nieśmiało przebijają się przez bujne korony drzew oświetlając nowożeńców. Naprawdę lubię ten moment i chętnie go wykorzystuję.

Muszę tutaj dodać, że zawsze staram się maksymalnie wykorzystać czas sesji zdjęciowej z parą młodą. Kiedy inni już uciekają twierdząc, że „mają już wszystko” ja czekam do końca i wtedy bardzo często tworzę wspólnie z moimi parami najpiękniejsze zdjęcia ślubne.

Ślub i wesele na zamku w Krasiczynie

Zamek w Krasiczynie, czyli jedno z najpiękniejszych miejsc na eleganckie przyjęcie weselne na Podkarpaciu, a także w całej Polsce. Dużym plusem Krasiczyna jest możliwość organizacji ślubu, wesela i sesji ślubnej w jednym miejscu. Może to mieć znaczenie dla pary młodej, która ceni sobie swoją wygodę, a także komfort gości weselnych, którzy mogą cieszyć się pięknem architektury, przyrody i wytwornej kuchni nie martwiąc się o logistykę. W jednej z zamkowych baszt – Baszcie Boskiej ukryta jest kaplica przyrównywana do Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu. Kaplica jest jednym z najpiękniejszych miejsc na ceremonię ślubną w jakich miałem przyjemność fotografować, ale o tym innym razem. Jako fotograf ślubny absolutnie polecam Krasiczyn, bo jest niepowtarzalne miejsce na organizację ślubu, przyjęcie weselnego i sesji zdjęciowej w zamku !

Sesja ślubna w Krasiczynie – Aleksandra i Bartosz

Z wielką przyjemnością zapraszam do obejrzenia moich ulubionych kadrów z sesji ślubnej Aleksandry i Bartosza na zamku w Krasiczynie koło Przemyśla.

Sesja ślubna w pałacu – fotograf ślubny Krasiczyn | Przemyśl

Szukasz inspiracji na ślub i eleganckie wesele w pałacowych wnętrzach? Marzysz o naturalnych zdjęciach ślubnych podczas sesji zdjęciowej na zamku w Krasiczynie? Napisz do mnie koniecznie i zarezerwuj wolny termin – kontakt.

Inspiracja ślubne

Zapraszam na kolejne inspiracje ślubne, czyli sesję ślubną we wnętrzach Pałacu Goetz w Brzesku.

Komentarze